صفحه اصلی پورتال > مرکز آموزش > آموزش پنل ارسال ایمیل > آموزش استفاده از پنل اختصاصی ارسال ایمیل


آموزش استفاده از پنل اختصاصی ارسال ایمیل
در هر قسمت، توضیحات مربوطه زیر هر عکس نوشته شده است : برای دیدن عکس در سایز بزرگتر روی عکس راست کلیک کرده و گزینه Open Link in New Tab را کلیک کنید.

پنل ارسال ایمیل به اینباکس1بعد از خرید پنل و دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی و ورد به پنل ،صفحه بالا باز می شود.

روی گزینه ی کامپوننت ها کلیک کنید و گزینه ی AcyMailing را انتخاب کنید

مرحله اول : ساختن فهرست

پنل ارسال ایمیل به اینباکس2روی سربرگ فهرست کلیک کنید و گزینه ی فهرست را کلیک کنید صفحه ی جدیدی باز خواهد شد.

پنل ارسال ایمیل به اینباکس3

 

در این صفحه ،روی گزینه ی شماره 3 کلیک کنید و فهرست جدیدی بسازید.همچنین در صورتی که در این صفحه فهرستی را از قبل ساخته باشید قابل ویرایش و یا حذف کردن می باشد.

بعد از کلیک روی گزینه ی 3 صفحه زیر باز می شود.

پنل ارسال ایمیل به اینباکس4در قسمت شماره 4 ,نام فهرست را بنویسید.مثلا در این فهرست قرار است بانک ایمیل مهندسین عمران قرار بگیرید بنده نام آن را لیست مهندسین عمران گذاشته ام.

دیگر قسمت های داخل این صفحه نیاز به تغییر ندارند.بنابراین برای ساخته شدن فهرست روی گزینه ی 5 کلیک کنید.بعد از ساخته شدن فهرست ,صفحه ی زیر باز می شود

مرحله دوم : ایمپورت کردن بانک ایمیل

پنل ارسال ایمیل به اینباکس5

در این صفحه ،سربرگ "کاربران" را انتخاب کنید و گزینه ی "ورود" را کلیک کنید(مطابق عکس). صفحه زیر باز خواهد شد.

پنل ارسال ایمیل به اینباکس6

 

در این صفحه بانک ایمیلی را که در اختیار داریم داخل پنل ایپورت(وارد) می کنیم.برای این کار روی گزینه ی 7 کلیک کنید و بانک ایمیل تان را انتخاب کنید فرمت بانک ایمیل باید تکست (txt) باشد همچنین در هر خط باید یک ایمیل وجود داشته باشد.

در قسمت شماره 8 ،فهرستی را که می خواهیم ایمیل ها در آن ایمپورت شود انتخاب می کنیم این فهرست فهرستی است که در مرحله اول ساختیم.

گزینه ی "بله" را کلیک می کنیم.

سپس برای ذخیره و وارد شدن ایمیل ها به فهرست روی گزینه ی 8 کلیک می کنیم.در این مرحله بسته به اندازه و حجم بانک ایمیل زمان ایمپورت شدن متغییر می باشد.همچنین به صورت خودکار ایمیل های ناقص از لیست حذف می شوند.پس از پایان ایمپورت شدن بانک ایمیل ، صفحه ی زیر باز خواهد شد که در آن نتیجه ی ایپورت نمایش داده می شود.

مرحله ی سوم : ایجاد و ویرایش محتوای تبلیغاتی ایمیل تبلیغاتی

پنل ارسال ایمیل به اینباکس7

 

در این قسمت سراغ ایجاد محتوای ایمیل تبلیغاتی مان می رویم.

برای اینکار سربرگ "خبرنامه ها" را انتخاب می کنیم و از منو ی باز شده گزینه ی مشخص شده یعنی گزینه ی "خبرنامه ها" را انتخاب می کنیم.صفحه ی زیر باز خواهد شد.

پنل ارسال ایمیل به اینباکس8در این صفحه ، برای ایجاد خبرنامه جدید ، روی گزینه ی 11 کلیک کنید.همچنین در این صفحه می توانید با استفاده از گزینه های موجود در گوشه ی بالا سمت چپ پنل ، خبرنامه هایی که قبلا ساخته اید ویرایش ،حذف و یا ارسال کنید.بعد از کلیک روی گزینه ی 11 جهت ساختن خبرنامه جدید ، صفحه ی زیر باز می شود.

پنل-ارسال-ایمیل-به-اینباکس9

در این صفحه محتوای ایمیل تبلیغاتی خود را را وارد و یا ویرایش می کنیم.

گزینه12:عنوان ایمیل (subject) می باشد مهم ترین عامل در میزان باز شدن یک ایمیل همین قسمت می باشد هر چه عنوان جذاب تر و مناسب مخاطبین شما باشد میزان باز شدن و دیده شدن ایمیل تبلیغاتی شما بالاتر می رود.پس در انتخاب عنوان ایمیل دقت لازم را داشته باشید.می توانید مقالاتی را در مورد همین موضوع در گوگل جستجو کنید.

گزینه 13 : در این قسمت متن ایمیل تبلیغاتی تان را خواهید نوشت که می تواند شامل عکس ،لینک ویا html باشد .بیست کلمه اول این قسمت نیز قبل از بازکردن ایمیل برای مخاطبین شما قابل دیدن است پس در انتخاب کلماتی که در ابتدای ایمیل تبلیغاتی خود قرار می دهید ، دقت داشته باشید و سعی کنید مخاطب را در این چند کلمه به سمت ایمیل خود بکشانیدمچنین این اشتباه رایج را انجام ندهید: اکثر افراد در ابتدای ایمیل تبلیغاتی خود می نویسند:" این ایمیل حاوی عکس می باشد برای دیدن عکس ها...." از این عبارت در ابتدای متن ایمیل تبلیغاتی تان به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا باعث می شود مخاطب متوجه شود که این ایمیل یک ایمیل تبلیغاتی است و آن را باز نکند.اگر ایمیل تبلیغاتی شما حاوی عکس است آن عبارت را در سطر های پایین تر قرار دهید.نوشتن متن ایمیل تبلیغاتی ، نکات خیلی مهم دیگری نیز دارد که آنها را در این قسمت بخوانید.کلیک کنید

گزینه 14 :این قسمت شامل ایمیل فرستنده ، نام فرستنده ، ایمیل گیرنده پاسخ و نام گیرنده پاسخ می باشد ،این قسمت را خالی می گذاریم و اطلاعات مربوط به این قسمت را در تنطیمات از مسیر کامپوننت ها>AcyMailing>تظیمات>تنظیمات ایمیل>اطلاعات فرستنده انجام می دهیم. :

پنل-ارسال-ایمیل-به-اینباکس9.5

گزینه 15 : این قسمت نام فرستنده است ؛هر ایمیلی قبل از باز شدن شامل سه قسمت می باشد که مخاطب را با محتوای ایمیل آشنا می کند و تاثیر اصلی را در تعداد ایمیل های باز شده دارد.این سه قسمت عبارت اند از: عنوان ایمیل ، 20 کلمه ابتدای ایمیل و نام فرستنده ایمیل.گزینه 15 نام فرستنده می باشد که می تواند نام شما و یا شرکت شما باشد.این گزینه باید حد اکثر 25 کارکتر (حرف)باشد.

گزینه 16 : ایمیلی که به صورت پیش فرض داخل این قسمت وارد شده است را به هیچ وجه تغییر ندهید اکانت ارسال کننده ایمیل های تبلیغاتی شما همین ایمیل می باشد.

گزینه17 : این قسمت اسمی است که بر روی ایمیل گیرنده پاسخ می گذارید ، وقتی که شخصی به ایمیل تبلیغاتی شما پاسخ می دهد ، دوست دارید ایمیل شما با چه اسمی برای مخاطب تان مشخص باشد؟ این اسم می تواند نام شرکت ، نام سایت و یا حتی نام خود شما باشد.نام ایمیل گیرنده پاسخ را می توانید به فارسی و یا انگلیسی وارد کنید.حداکثر تعداد حروف: 20 حرف می باشد .

گزینه 18 : در صورتی که شخصی به ایمیل تبلیغاتی شما پاسخ دهد، این ایمیل ، پاسخ ها را دریافت می کند سپس به صورت اتوماتیک به ایمیل شرکت و یا ایمیل شخصی خریدار پنل ارسال می کند.ایمیلی که به صورت پیش فرض قرارداده شده است را تغییر ندهید.

نکته مهم : هرگاه که قصد داشتید "نام فرستنده " و یا "نام گیرنده پاسخ" را تغییر دهید ،فقط کافیست به مسیر

کامپوننت ها>AcyMailing>تظیمات>تنظیمات ایمیل>اطلاعات فرستنده

مراجعه کنید و گزینه های 15 و 17 را تغییر دهید.

توجه:ایمیل های داخل گزینه های 16 و 18 به صورت پیش فرض داخل پنل قرار داند را به هیچ وجه تغییر ندهید.همچنین مابقی تنظیمات پنل در بهترین شکل ممکن تنظیم شده اند لذا از تغییر تنظیمات پیش فرض پنل جدا خودداری نمایید.مسولیت تغییر تنظیمات پیش فرض برعهده کاربر می باشد.

به ادامه توضیحات نکات موجود در صفحه ی ویرایش/ایجاد خبرنامه می پردازیم:

پنل ارسال ایمیل به اینباکس10گزینه 19 : در این قسمت مشخض می شود که این خبرنامه به چه فهرستی ارسال شود که شامل موارد زیر می شود:

گزیه 20 : در اینجا لیست فهرست هایی که ساخته اید مشخص می شود.

گزینه 21 : در این قسمت ،مشخص می کنید که به کدام فهرست ، این خبرنامه ارسال شود.در مقابل هر فهرستی که که میخواهید ارسال شود گزینه ی بله و برای هر فهرستی که نمیخواهید ارسال شود ؛ خیر را انتخاب کنید.

گزینه 22 : این قسمت مخصوص گذاشتن فایل پیوست می باشد ، پیشنهاد نمی شود از این گزینه استفاده کنید چون که حجم ایمیل شما را بالا می برد و باعث اسپم شدن ایمیل شما و گاها کاهش سرعت ارسال می شود.به جای استفاده از گزینه ی فایل پیوست ، فایلی را که میخواهید مخاطبینتان دانلود کنند را در یک هاست رایگان آپلود کنید و لینک دانلود را در خبرنامه قرار دهید هم سرعت ارسال ایمیل بالاتر می رود هم سرعت دانلود فایل.برای آپلود و دریافت لینک دانلود کلمه " آپلود فایل با لینک مستقیم" را در گوگل جستوجو کنید.

گزینه 13 : با زدن گزینه ی 13 وارد مرحله ی پیش نمایش قبل از ارسال و ارسال نهایی می شویم:

مرحله چهارم ( مرحله آخر ) : بررسی امتیاز اینباکس رفتن ایمیل طراحی شده ، پیش نمایش قبل از ارسال ، ارسال نهایی

پنل ارسال ایمیل به اینباکس11

گزینه 24 :یکی از جالب ترین و کاربردی ترین امکانات پنل همین قسمت امتیاز دهی طراحی و کد نویسی ایمیل ار لحاظ رفتن به اینباکس می باشد.ایمیلی که از لحاظ کد نویسی مشکلی نداشته باشد از 10/10 خواهد گرفت.

گزینه 25 :این قسمت جهت ارسال یک نسخه ی تستی از ایمیلی که طراحی شده است ، ابتدا روی گزینه ی 25 کلیک کنید سپس گزینه ی "بقیه" را انتخاب کنید.

گزینه 26 : در این قسمت ایمیلی که قصد دارید پیش نمایش به آن ارسال شود را بنویسید.

گزینه 27 : نوع ایمیل را مشخص کنید،اچ تی ام ال و یا متن ساده.سپس گزینه ی " ارسال یک نمونه آزمایشی" را بزنید

گزینه 28 : پیش نمایش فعلی

گزینه 29 : فهرست و یا فهرست هایی که این ایمیل تبلیغاتی به آنها ارسال می شود.

گزینه 30 : برای ارسال این ایمیل تبلیغاتی به لیستی که مشخص شده این گزینه را بنزنید.بعد از زدن این گزینه ارسال ، این صفحه باز خواهد شد.

پنل ارسال ایمیل به اینباکس12

 

بعد از زدن گزینه ارسال و دیدن صفحه ی زیر ،کار ارسال انجام شده است و حالا می توانید اینترنت را قطع و یا حتی سیستم تان را نیز خاموش کنید.پنل به صورت آفلاین و خودکار کار ارسال ایمیل ها را انجام می دهد.

می توانید ایمیل هایی که در صف ارسال هستند را در قسمت "صف انتظار"ببنید و همچنین آمار را هم در قسمت " آمار" ببنید.

ضمنا هیچگاه وارد تنظیمات پنل نشوید و هیچ یک از گزینه های این قسمت را تغییر ندهید .تنظیمات برای حصول بهترین نتیجه انجام شده اند.

خسته نباشید آموزش به اتمام رسید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه

Powered by WHMCompleteSolution