آموزش پنل ایمیل مارکینگ

سلام و وقت بخیر خدمت شما کاربر گرامی وبسایت ،

در این پست قصد با نحوه استفاده از پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی (پنل ایمیل مارکتینگ) وبسایت ایمیل بانکینگ ، آشنا خواهید شد.

در هر مرحله مواردی را که با شماره مشخص کرده ایم در زیر هر عکس توضیح داده ایم ، قسمت هایی که در مورد آنها توضیحی داده نشده است ،نیازی به تغییر ندارند و به صورت پیش فرض باقی بگذارید.

پیشنهاد می شود هر عکس را در یک پنجره جدید باز کنید و سپس توضیحات هر شماره را از روی متن بخوانید.

پس از تهیه پنل ارسال ایمیل و ورود به آن طبق آموزش پیش بروید.

مرحله اول : ایجاد لیست مشترکین

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ panel email marketing

شماره 1 و 2 : برای ایجاد لیست مشترکین ، روی گزینه شماره 1 و سپس روی 2 کلیک کنید.

 

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ2 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ2 panel email marketing

شماره 3 : روی ایجاد کلیک کنید.

 

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ3 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ3 panel email marketing

شماره 4 : نام لیست تان را بنویسید ، این نام جهت اطلاع خودتان از خصوصیاتی که این لیست دارد بوده و برای مخاطبین تان مشخص نخواهد بود.

شماره 5 و 6 : این موارد هم جهت اطلاع خودتان از خوصوصیات لیست بوده ، می توانید همان چیزی را که در قسمت 4 وارد کردید در قسمت 5 و 6 هم وارد کنید.

شماره 7 و 8 : این موارد به صورت پیش فرض باقی بمانند : این گزینه ها مشخص می کنند که اگر مخطبی روی گزینه لغو اشتراک و یا اشتراک کلیک کرد در دو مرحله درخواست او اجرا شود یا در دو مرحله و با یک کلیک .

شماره 9 : این مورد نا فرستنده ایمیل می باشد که می تواند نام برند ، نام شرکت ، نام فروشگاه ، نام وبسایت و یا نام شخصی شما باشد. این قسمت یکی از مهم ترین عواملیست که در باز شدن ایمیل تبلیغاتی شما تاثیر می گذارد.قبل از باز شدن ایمیل تبلیغاتی مخاطب شما به سه چیز دقت می کند ،

نام فرستنده ، عنوان ایمیل ، 20 کلمه ابتدای هر ایمیل

در صورتیکه شما در این سه قسمت موفق عمل کرده باشید می توانید 60 درصد احتمال باز کردن و خواند ایمیل توسط مخاطب را افزایش دهید. به عنوان مثال :

نکات مهم ارسال ایمیل تبلیغاتی

سه قسمت مهم قبل از باز شدن ایمیل تبلیغاتی

همانطور که می بنید قبل از باز شدن ایمیل مخاطب سه قسمت را مشاهده می کند می توانید با انتخاب درست کلمات در این سه قسمت ، میزان بازدید خود را افزایش دهید.

شماره 10 : در این گزینه می توانید ایمیل ارسال کننده را به دلخواه تنظیم کنید. ایمیل ارسال کننده می تواند هر ایمیلی باشد ،می تواند ایمیل شرکت و یا وبسایت شما باشد.

شماره 11 : در این قسمت ایمیل دریافت پاسخ را قرار دهید.مخاطبان همیشه می توانند به ایمیل تبلیغاتی شما پاسخ دهند. وقتی که مخاطب روی Reply کلیک می کند که به خبرنامه شما پاسخ دهد ، خودکار ایمیل نمایش داده خواهد شد که در این قسمت تنظیم می کنید.

شماره 12 : عنوان خبرنامه پیش فرض برای این لیست ایمیل می باشد. این مورد را می توانید خالی بگذارید مهم نیست.

 

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ4 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ4 panel email marketing

شماره 13 و 14 : این دو مورد این کاربرد را دارند که اگر کسی در خبرنامه شما مشترک شد و یا لغو اشتراک کرد ،گزارش این موارد به چه ایمیل ارسال شوند ؟ این موارد را می توانید خالی بگذارید.مهم نیستند.

شماره 15 : در این قسمت اطلاعات مربوط به شرکت تان را تکمیل می کنید.

شماره 16 : نام شرکت ، برند ، فروشگاه ، وبسایت

شماره 17 : کشور را مشخص کنید.

شماره 18 : آدرس شرکت

شماره 19 : نام شهر

شماره 20 : این قسمت کد پستی می باشد شما می توانید بجای کد پستی شماره تلفن همراه و یا شماره تلفن ثابت وارد کنید در غیر این صورت یک کد ده رقمی دلخواه وارد کنید.

شماره 21 : این کد ها را می توانید هنگامی که متن ایمیل تبلیغاتیتان را تنظیم می کنید در متن ایمیل قرار دهید ، با قرار دادن این کد ها در هر کجای متن ایمیل، اطلاعاتی که در این قسمت در مورد شرکتتان وارد کرده اید به صورت خودکار برای مخاطبانتان نشان داده خواهد شد.

شماره 22 : پس از تکمیل موارد ستاره دار ، روی ذخیره تغییرات 22 کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ5 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ5 panel email marketing

شماره 23 : با مشاهده این پیغام لیست مشترکین شما ساخته شد ، این لیست خالی از بانک ایمیل است ، برای وارد کردن بانک ایمیل مد نظرتان از داخل رایانه باید داخل پنل بانک ایمیل وارد کنیم .به هیچ وجه من الوجه پیشنهاد نمی شود که از بانک های بی کیفیت و بی سر و سامان داخل نت تهیه و استفاده کنید.فقط در صورتی بانک ایمیل خریداری کنید که تضمین شده باشد و همچنین فروشنده آشنا و مورد اعتماد شما باشد ، در صورتیکه فروشنده نه آشنا است و نه مورد اطمینان و نه تضمین فعال بودن می دهد به هیچ وجه خریداری نکنید.بعضی از فروشنده های بانک ایمیل روی بانک ایمیل خود قیمت های بیخودی مانند 500 الی 600 هزار تومان هم گذاشته اند.به بهانه ی قیمت بالا و کیفیت بالا اما متاسفانه اصلا نمی توان به این گونه بانک ایمیل ها که هیچ تضمینی ندارند ، اعتماد کرد.بانک ایمیل ناسالم (دارای ایمیل های غیر فعال و خارجی) اول از همه اینکه وقت و سرمایه شما را هدر می دهند و دوم اینکه به سرور های ارسال ما نیز آسیب جدی وارد می کنند.برای تهیه بانک فعال و مرتبط با بازار هدفتان می توانید از نرم افزار جمع آوری ایمیل شماره کمک بگیرید.

مرحله دوم : آپلود (وارد) کردن بانک ایمیل ، داخل پنل

شماره 24 : ابتدا روی لیست ها کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ6 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ6 panel email marketing

شماره 25 : در صفحه جدید رو نام لیستی که در مرحله اول ساختیم کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ7 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ7 panel email marketing

شماره 26 :روی ابزار ها(مشاهده) کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ8 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ8 panel email marketing

شماره 27 : روی Import (مشاهده) کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ9 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ9 panel email marketing

شماره 28 : روی گزینه Text (مشاهده) کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ10 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ10 panel email marketing

شماره 29 : بانک ایمیل مد نظرتان را به صورت فایل تکست در پنل آپلود کنید روز گزینه Brows کلیک کرده و فایل متنی (txt) را از داخل کامپیوترتان انتخاب کنید.

بانک ایمیل شما باید در یک فایل متنی ساده یا همان تکست و یا همان نوت پد باشد ، در هر خط یک ایمیل موجود باشد.

شماره 30 : بعد از انتخاب بانک ایمیل از داخل کامپیوتر رو گزینه Upload Fille کلیک کنید. و صبر کنید تا مرورگر فایل بانک ایمیل را داخل پنل ایمپورت کند. پیشنهاد می شود در این مرحله از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید که درصد آپلود شده را در گوشه های مرورگر نشان می دهد.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ11 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ11 panel email marketing

شماره 31 : وضعیت انتقال بانک ایمیل شما به داخل پنل در این قسمت مشخص می باشد.

شماره 32 : در این قسمت ،ایمیل های ناقص و تکراری مشخص می شوند .پنل به صورت خودکار از ورود این ایمیل ها جلوگیری می کند.

مرحله سوم : ایجاد ایمیل تبلیغاتی (قالب و متن ایمیل)

شماره 33 : برای ایجاد ایمیل تبلیغاتی تان رو گزینه کمپین ها ( در پنل رایاپیک این گزینه “آگهی ها” ترجمه شده است) گزینه شماره 33 کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ12 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ12 panel email marketing

شماره 34 : روی گزینه ” ایجاد ” کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ13 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ13 panel email marketing

شماره 35 : نام ایمیل تبلغاتی را در اینجا وارد کنید ، این نام جهت اطلاع خودتان می باشد و مخاطب شما آن را نمی بنید.

شماره 36 : لیست ایمیلی که در مرحله قبل ساختید و بانک ایمیل تان را در آن آپلود کردید را در اینجا جهت ارسال ،انتخاب کنید. سپس روی Save and next کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ14 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ14 panel email marketing

شماره 37 : در این قسمت نام فرستنده را وارد کنید.همانطور که قبلا گفتیم ، این مورد یکی از آن سه قسمتی است که در باز شدن ایمیل تبلیغاتی تان تاثیر گذار خواهد بود ، در انتخاب آن دقت کنید.در این قسمت نهایتا 15 کارکتر (حرف) استفاده کنید.

شماره 38 : در این گزینه می توانید ایمیل ارسال کننده را به دلخواه تنظیم کنید. ایمیل ارسال کننده می تواند هر ایمیلی باشد ،می تواند ایمیل شرکت و یا وبسایت شما باشد.

شماره 39 :در این قسمت ایمیل دریافت پاسخ را قرار دهید.مخاطبان همیشه می توانند به ایمیل تبلیغاتی شما پاسخ دهند. وقتی که مخاطب روی Reply کلیک می کند که به خبرنامه شما پاسخ دهد ، خودکار ایمیل نمایش داده خواهد شد که در این قسمت تنظیم می کنید.

شماره 40 : به صوت پیش فرض باقی بگذارید.

شماره 41 : این مورد سوال می کند که آیا آمارگیر فعال باشد ؟ حتما آن را روی بله قرار دهید.

شماره 42 : json feed را پیش فرض قرار دهید و تغییر ندهید.

شماره 43 : xml feed را پیش فرض قرار دهید و تغییر ندهید.

شماره 44 : Embed images اگر روی بله باشد ، عکس های داخل ایمیل شما به صورت فایل پویست داخل ایمیل قرار میگیرند به زبان ساده عکس ها ضمیمه ایمیل می شوند به جای آنکه لود شوند.اگر روی خیر باشد ، مخاطب با کلیک کردن روی گزینه ای به نام show images می تواند عکس ها را بطور مستقیم مشاهده کند. پیشنهاد می شود روی ” خیر ” قرار دهید.

شماره 45 : Plain text email در صورتیکه ایمیل شما فقط یک متن ساده می باشد این گزینه رو روی بله قرار دهید ، در صروتیکه ایمیل شما به صورت اچ تی ام ال است و دارای عکس و لینک است ،این گزینه را روی خیر قرار دهید.

شماره 46 : روی Save and next کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ15 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ15 panel email marketing

در این مرحله محتوای ایمیل تبلیغاتی تان را بسازید و ویرایش کنید.

شماره 46 : داخل پنل ، قالب های آماده ای قرار داده شده اند ، در صورتیکه می خواهید از آنها استفاده کنید روی این گزینه 46 کلیک کنید و قالب مد نظرتان را انتخاب کنید.

شماره 47 : در صورتیکه قالب ایمیل خاصی دارید ، امامی فایل های آن را در یک فایل zip فشرده کرده و از طریق این گزینه داخل پنل آپلود کنید.

نکته بسیار مهم : قالب های آماده ، دارای کلمات انگلیسی هستند که از نظر املایی درست نیستند و فقط جهت خالی نبودن عریضه نوشته شده اند ، گوگل و یاهو به کلماتی که از نظر نگارشی و املایی درست نباشند حساس هستند و ایمیل های دارای این کلمات را اسپم می دانند ، اولین شرط اینباکس شدن در صورتیکه پنل اینباکس دارید ، درست نوشته شدن محتوای ایمیل است.

شماره 48 : اگر قالب ایمیل شما در یک هاست آپلود شده است روی این گزینه کلیک کنید و لینک محل آپلود قالب تان را در این قسمت وارد کنید.

شماره 49 : اگر ایمیل شما فقط متن ساده می باشد این گزینه را بله قرار دهید اما در صورتیکه دارای عکس ، لینک می باشد آن را روی خیر تنظیم کنید.

شماره 50 : برای وارد کردن عکس ابتدا عکس را داخل یک سایت آپلود، آپلود کرده ،(داخل گوگل عبارت: آپلود عکس را جستجو کنید)سپس لینک حاصل از آپلود عکس را گرفته و روی گزینه 50 کلیک کنید ، پنجره زیر باز خواهد شد:

قرار دادن عکس در ایمیل تبلیغاتی

قرار دادن عکس در ایمیل تبلیغاتی

در قسمت A لینک آپلود عکس را وارد کنید ، در قسمت B حتما متن جایگزین را بنویسید این متن هنگامی که عکس لود نشده است ، به جای عکس ظاهر می شود.ضمنا اگر عکس را در ابتدای ایمیل قرار دهید ، و بعد از عکس ، متن مد نظرتان را بنویسید ، در ابتدای ایمیل (20 کلمه ابتدایی ) ابتدا متن جایگزین عکس خواهد آمد و سپس متن اصلی.پیشنهاد می کنیم در قسمت B این متن زیر را وارد کنید ،
ایمیل دارای عکس می باشد،برای نمایش عکس ها،اگر از سیستم یاهو استفاده می کنید،گزینه Show Images را کلیک کنید و اگر از سیستم جیمیل استفاده می کنید گزینه Display images below را کلیک کنید.اگر زبان جیمیل شما فارسی است،گزینه”نمایش تصاویر زیر”را کلیک کنید.

فایده قرار دادن این متن در قسمت B این است که : در مواقعی که عکس و یا پوستر داخل ایمیل نمایش داده نمی شود ، این متن جایگزین عکس و یا پوستر خواهد آمد و مخاطب شما متوجه می شود که ایمیل دریافتی اش دارای عکس است و برای نمایش عکس ها روی گزینه نمایش تصاویر کلیک می کند.

در قسمت C می توانید به عکس خود ، لینک وبسایت تان بدهید.

شماره 51 : برای وارد کردن لینک ، روی این قسمت 51 کلیک کنید و در پنجره باز شده ، لینک مد نظرتان را قرار دهید ، به شما پیشنهاد می کنیم برای بالا بردن بازدید از طرف گوگل ، لینک هایی که در این قسمت قرار می دهید را در سرویس کوتاه کننده لینک گوگل به آدرس goo.gl ، کوتاه کنید.

شماره 52 : اگر کد HTML قالب ایمیل مد نظرتان را دارید می توانید بوسیله این گزینه 52 آن را به اینجا منتقل کنید ، کافیست رو منبع کلیک کنید ، سپس کد HTML قالب تان را وارد کنید سپس دوباره روی منبع کلیک کنید.

شماره 53 : اگر می خواهید قالب محتوایی را که ساخته اید را به عنوان یک قالب ایمیل آماده ذخیره کنید روی این گزینه کلیک کنید.در غیر این صورت نیازی نیست از این گزینه استفاده کنید.با ورود به مرحله بعد خودکار ایمیل تبلیغاتی که ساختید ذخیره خواهد شد.

شماره 54 : برای ورود به مرحله بعد ، مرحله آخر ،روی گزینه 54 کلیک کنید.در مرحله آخر زمان و تاریخ شروع ارسال ایمیل تبلیغاتی را مشخص می کنیم.

مرحله چهارم : تعیین زمان شروع به ارسال

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ16 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ16 panel email marketing

شماره 55 و 56: در این قسمت با اولین کلیک روز ارسال ایمیل را مشخص می کنید.همیشه برای تعیین تاریخ ، زمان محلی سیستم (قسمت زرد رنگ که با فلش قرمز مشخص کرده ایم) را در نظر بگیرید.

شماره 57 : بعد از مشخص کردن روز ارسال ، ساعت ارسال را مشخص می کنیم.

شماره 58 : بعد از مشخص کردن ساعت ارسال ، دقیقه را مشخص می کنیم ، بدهیست که نباید دقیقه ارسال را از زمان حال حاضر کمتر بزنیم مثلا در اینجا زمان محلی سیستم 18:54 است ، کمترین زمان برای شروع ارسال ساعت 7:00 می باشد.

شماره 59 :بعد از مشخص کردن درست زمان شروع به ارسال ،روی گزینه 58 یعنی Send Campaign کلیک می کنیم و کار ارسال ایمیل را تمام می کنیم.

نکات پس از ارسال

بعد از ارسال به نکات زیر توجه داشته باشید.

پس از اتمام آخرین مرحله یعنی مشخص کردن زمان ارسال می توانید وضعیت ارسال خبرنامه تان را مشاهده کنید.

برای این مورد روی گزینه کمپین کلیک کنید.

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ18 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ18 panel email marketing

قسمت A : وضعیت ارسال ایمیل را مشخص می کند انواع وضعیت های ارسال عبارت اند از :

Pending-sending : یعنی هنوز زمان شورع ارسال ایمیل شما نرسیده است.

Sending %n : یعنی n % از ایمیل های شما ارسال شده است.مانند شکل زیر:

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ19 panel email marketing

آموزش پنل ایمیل مارکتینگ19 panel email marketing

می توانید با کلیک کردن روی گزینه E آمار تا این لحظه از ارسال را ببینید.

برای متوقف کردن ارسال می توانید روی گزینه F کلیک کنید.

برای کپی کردن این خبرنامه می توانید روی گزینه G کلیک کنید.

برای اینکه یک خبرنامه ی درحال ارسال را ویرایش کنید ابتدا باید آن را با استفاده از گزینه E متوقف کنید و سپس با استفاده از گزینه C ویرایش کنید.

Procsesing : یعنی پنل در حال تعویض سرور ارسال و گردش آی پی ارسال کننده است.در این حالت تغییری در ارسال ایجاد نکنید.

Send 100% : مشخص است ، صد در صد ایمیل های لیست مشخص شده ارسال شده اند.

خوب ! خسته نباشید ، آموزش ارسال به پایان رسید. با آروزی موفقیت روز افزون برای شما کاربر گرامی و تشکر بابت حسن انتخاب شما.خوش حال خواهیم شد نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این آموزش از طریق فرم پایین این صفحه برای ما ارسال کنید.

 

با تشکر / مدیریت

1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.