مهمترین دلیل اسپم شدن ایمیل تبلیغاتی ،استفاده از آدرس سایت در ایمیل تبلیغاتی است.حتما سوال می کنید که اگر در ایمیل تبلیغاتی آدرس وبسایتمان را قرار ندهیم ،پس چه چیزی را در ایمیل تبلیغاتی مان بگذاریم ؟! اصلا هدف از ارسال ایمیل تبلیغاتی ،تبلیغ وبسایت است !

بله ! درست است! اما قرار دادن لینک سایت در ایمیل تبلیغاتی قائده و قانونی دارد که اگر رعایت نشود صد درصد ایمیل تبلیغاتی شما روانه اسپم خواهد شد و همچنین باعث می شود که پنل ارسال ایمیل به اینباکس برای همیشه تبدیل به پنل اسپم شود

چرا با قرار دادن آدرس سایت و هرچیزی که به آن ربط داشته باشد ، مشکل پیش خواهد آمد؟

بالای 95 درصد آی پی هاست ِ سایت ها ،به دلیل اینکه اختصاصی نیستند و اشتراکی هستند یعنی چندین کاربر به طور همزمان از یک آی پی و سرور استفاده می کنند ، جزو بلک لیست سرویس های دریافت کننده ایمیل هستند بنابراین تمامی ایمیل های تبلیغاتی که در محتوایشان ، آدرس سایت ، لینک منبع عکس ها و یا حتی آدرس ایمیل استفاده شده در محتوای ایمیل ، از هاست اشتراکی باشد ،صد درصد اسپم خواهند شد و باعث می شوند برای همیشه پنل ارسال به اینباکس ، تبدیل به پنل اسپم شود.

تقریبا همه ی سایت ها از هاست و آی پی و سرور اشتراکی استفاده می کنند و سرور اختصاصی و آی پی اختصاصی ندارند.بنابراین جزو بلک لیست دریافت کننده هایی همچون جیمیل و یاهو و… هستند و هر لینک و یا محتوایی اعم از عکس و ایمیل ، که به طور مستقیم به این سایت ها ربط داده شود باعث اسپم شدن ایمیل تبلیغاتی می شود.

بنابراین هیچگاه(حتی برای یک بار) آدرس سایتتان را داخل ایمیل تبلیغاتی نگذارید و از روش ری دایرکت Redirect پنل ایمیل تان برای گذاشتن آدرس وبسایت تان در ایمیل استفاده کنید.

در روش ری دایرکت کردن مخاطب با کلیک کردن بر روی لینکی که شما در پنل تان می سازید ،سریعا به لینک سایت اصلی شما ری دایرکت (منتقل) می شود با این کار ،پنل تان را در مقابل عامل اصلی اسپم شدن ،محافظت خواهید کرد .

آموزش ری دایرکت کردن:

ابتدا با استفاده از یوزرنیم و پسورد ورود به سرور دایرکت ادمین ، وارد سرور دایرکت ادمین اختصاصی خود شوید برای دریافت یوزرنیم  و پسوورد سرور دایرکت ادمین ،یوزر نیم و پسورد پنل ارسال ایمیل تان را به ایمیل email.irani93@gmail.com .ارسال کنید تا یوزر نیم پسورد سرور دایرکت ادمین برای شما ارسال شود

پس از ورود به دایرکت ادمین ،صفحه ی زیر باز می شود .سپس روی گزینه ی Site Redirection که در عکس زیر مشخص شده است را کلیک کنید.

14-05-2014 06-00-01 ب-ظ

بعد از کلیک کردن روی گزینه ی  Site Redirection صفحه جدیدی باز می شود .

ابتدا در کادر Local URL Path بعد از علامت " / " یک عبارت بنوسید : مثلا بعد از " / " بنویسید : hompage و یا هر عبارت دلخواهی که خواستید

قسمت Redirect Type را همان مقدار پیش فرض یعنی 302 بگذارید باقی بماند.

در کادر Destination URL آدرس لینک وبسایت اصلی تان را که می خواهید مخاطب به آن وارد شود و آز آن بازدید کند را قرار دهید

سپس گزینه ی Save را بزنید.

حالا مخاطب شما با کلیک کردن روی لینکی که در قسمت Local URL Path ساخته اید ، بلافاصله به لینکی که در قسمت Destination URL مشخص کرده اید منتقل می شود.

در ایمیل تبلیغاتی تان لینکی را که در قسمت Local URL Path ساخته اید را قرار دهید.

حالا دیگر از اصلی ترین عامل اسپم شدن ایمیل های تبلیغاتی جلوگیری کرده اید.

توجه :

همچنین همانطور که قبلا ذکر نباید از سایت شخصی و یا سایت شرکت تان لینکی داخل ایمیل تان قرار گیرد همچنین اگر میخواهید داخل ایمیل تبلیغاتی تان از عکس استفاده کنید ، لینک منبع عکس ها(لینک عکس ها)باید از سرور پنل باشد.برای این منظور عکس هایتان را در هاست دایرکت ادمین آپلود کنید و از لینک آن برای قرار دادن در پنل استفاده کنید.غیر از این باشد به دلیل بلک لیست بودن دیگر سایت ها ، صد درصد ایمیل های ارسالی اسپم خواهند شد و پنل شما دیگر اینباکس نخواهد فرستاد.

همچنین داخل ایمیل تبلیغاتی ، ایمیلی که به دامین و یا سایت شما مربوط می شود اصلا استفاده نکنید که پنل اینباکس تان به پنل اسپم تبدیل نشود.هر کسی که به ایمیل شما پاسخ داده شود ، به طور خودکار پاسخ به ایمیل شخصی و یا ایمیل شرکت شما منتقل می شود.

به طور خلاصه : در ایمیل تبلیغات تان به هیچ وجه از هیچ لینکی به جز لینک خود پنل استفاده نکنید تا پنل اینباکس شما برای همیشه به پنل اسپم تبدیل نشود.

همچنین مسولیت عواقب عدم رعایت نکات ذکر شده،بر عهده ی کاربر خواهد بود.

نکاتی که در اینجا ذکر شده است ،حاصل تجربه ی سه ساله ی وبسایت تبلیغاتی ایمیل بانکینگ در عرصه ایمیل مارکتینگ می باشد و اندک افرادی هستند که این نکات کلیدی را می دانند و آن را رعایت می کنند.

با رعایت نکات ذکر شده جزو معدود شرکت هایی باشید که از امتیاز تحویل ایمیل در اینباکس مشتریان شان برخوردار هستند!