کاربرانی که پنل بازاریابی ایمیلی را تهیه نموده اند . حتما تا به حال متوجه شده اند که پنل دارای ابزارهای متنوعی جهت انجام یک بازاریابی ایمیلی است. و شما به هر حال برای استفاده از این امکانات هزینه ای را پرداخت نموده اید و زمان زیادی را هم جهت جمع اوری ایمیل ها و همچنین طراحی ایمیل تبلیغاتی خود صرف کرده اید. ومن به عنوان یک همکار و دوست به شما اکیدا توصیه می نمایم . نکاتی را که در ادامه این مقاله و سایر مقالات خواهد امد به کار ببرید و ازمایش نمائید. تا بتوانید حداکثر بهره و استفاده را از بازاریابی ایمیلی خود ببرید. و میزان اسپم شدن ایمیل های ارسالی خود را به حداقل ممکن برسانید.

 

 

نکاتی که با بکارگیری و رعایت انها می توانید درصد اسپم شدن ایمیل های خود را کاهش دهید

۱) توصیه اکید : لیست ایمیل های شما باید بصورت مختلط باشد. یا به عبارتی دیگر مخلوطی از ایمیل های یاهو ، جی میل ، هات میل و دیگر سرویس دهندگان ایمیل باشد. به هیج وجه از لیست هایی که فقط از ایمیل های یاهو و یا جی میل تشکیل شده اند استفاده ننمائید. این مورد به ویژه برای ایمیل های یاهو صدق می نماید

 

۲) اگر قصد تهیه یک لیست ایمیل با کیفیت و مطمئن را دارید. بهترین روش استفاده از نرم افزار جمع اوری ایمیل می باشد. بزرگترین مزیت این نرم افزارها جمع اوری ایمیل ها به صورت مختلط و حذف ایمیل های تکراری و ناقص از درون لیست جمع اوری شده می باشد

 

۳) به تنهایی از حروف بزرگ لاتین در قسمت عنوان ایمیل یا متن ایمیل استفاده ننمایید.

 

۴) از ویدئو ، فلش و جاوااسکریپت و یا قرار دادن کدهای Html در متن ایمیل خودداری ننمائید.

 

۵) فراموش نکنید که حتما از تگ alt در ایمیل هایی که حاوی تصویر هستند استفاده نمایید.

 

۶) از جایگذاری فرم ها در ایمیل خودداری کنید و به جای آن کاربر را به صفحه ای از وب سایت خود برای پر کردن فرم راهنمایی نمایید.

 

۷) از کلماتی که ارسال کنندگان اسپم بیشتر از آن استفاده می نمایند در عنوان و متن خود استفاده نکنید. مانند (امتحان ، تست ، رایگان ، اسپم )

 

۸) از انجام کارهایی برای گول زدن سرویس دهنده های ایمیل مانند نوشتن متن با فونت سفید بر روی بک گراند سفید خودداری نمایید.

 

۹) از علامت تعجب (!) و یا قرار دادن کاراکتر هایی مانند (*&%$#) در عنوان و متن ایمیل ارسالی خود اکیدا خودداری نمائید.

 

۱۰) دقت کنید در ایمیل ارسالی غلط املایی نداشته باشید. وجود غلط املایی می تواند عاملی برای اسپم شناخته شدن ایمیل شما شود.

 

۱۱) به تعداد فراوان از یک کلید واژه ی خاص در ایمیل خود استفاده ننمایید.

 

۱۲) ازبکارگیری تصاویر فراوان و یا تصاویر حجیم در متن ایمیل خود خودداری نمائید. و به یاد داشته باشید از تگ alt حتما برای تصاویر استفاده کنید.

 

۱۳) به افرادی که مرتبا درخواست لغو عضویت کرده اند. مجددا ایمیل ارسال نکنید. وادرس ایمیل این افراد را بدون هیچ درنگی از لیست های ایمیل خود حذف نمائید

 

۱۴) فایل های پیوستی را در ایمیل خود ارسال نکنید. و توصیه می شود بازدید کنندگان را به صفحه ای ازسایت که امکان دانلود فایل در آن است ارجاع دهید.

 

15) از فونتهای روشن ، قرمز و سبز استفاده نکنید. تجربه نشان داده که استفاده از این رنگها امتیاز منفی برای شما دارد.

 

مواردی که با بکارگیری و رعایت انها می توانید نرخ تحویل پذیری ایمیلهای ارسالی خود را افزایش دهید

۱) با اعضای غیر فعال خود ارتباط برقرار کنید و اطلاع حاصل کنید که آیا همچنان تمایل دارند در لیست دریافت کنندگان ایمیل شما قرار گیرند. انجام این کار می تواند احتمال در نظر گرفتن ایمیل های ارسالی شما به عنوان اسپم را کاهش دهد.

 

۲) با اعضای غیر فعال و نیمه فعال خود ارتباط برقرار کنید و از آن ها بپرسید آیا تمایل دارند بار دیگر به آن ها نیز ایمیل ارسال شود.

 

۳) از صحت ایمیل های وارده از طرف کاربران اطلاع حاصل نمایید. به عنوان مثال در هنگام عضویت ، یک لینک تایید و فعال سازی ایمیل به آن ها ارسال کنید و چک کنید که ایمیل متعلق به کاربر باشد.

 

۴) از کاربران بخواهید تا آدرس ایمیل شما را به دفترچه ی ایمیل (Address Book) خود اضافه کنند. و یا اگر ایمیل شما به پوشه اسپم رفته بر روی not spam کلیک نماید

 

۵) وقتی کاربر درخواست لغو عضویت میکند باید تا نهایتاً 10 روز این کار انجام شود.

 

۶) از نام ارسال کننده آشنا استفاده نمایید تا کاربران ، ایمیل ارسالی از سوی شما را تشخیص دهند.

 

۷) سعی کنید از نام دریافت کننده ایمیل در قسمت To  ایمیل ارسالی استفاده نمایید تا سیستم دریافت ایمیل ، شما را به عنوان یک فرد آشنا شناسایی نماید.

 

۸) بهترین حالت برای فرمت ایمیل ترکیبی از text و Html می باشد. و حتما سعی کنید میزان متن شما بیشتر از کدهای Html باشد

 

۹) سعی کنید متن ایمیل کوتاه باشد. و فرد را برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت خود ارائه دهید. استاندارد یک متن برای ایمیل بطور معمول بین 5 الی 8 پاراگراف است

 

۱۰) حتماً آدرس فیزیکی شرکت خودتان را در پایین نامه خودتان قرار دهید. این اطلاعات باید به صورت انگلیسی در پایین تمامی ایمیلها به همراه شماره تلفن باشد.

 

۱۱) از دریافت ایمیل توسط سرویس های ارائه دهنده ایمیل رایج به کاربران خود اطمینان حاصل نمایید. به عنوان مثال بیشتر کاربران ایرانی از سرویس های یاهو و جیمیل استفاده می کنند پس یک حساب در این دو ارائه دهنده ی ایمیل باز کنید و از دریافت ایمیل های ارسالی خود به این دو سرویس دهنده اطمینان حاصل کنید.

 

۱۲) از شرکت های اعتبار دهنده به ارسال کننده ایمیل استفاده نمایید تا ISP ها شما را ارسال کننده ی معتبر تشخیص دهند.

 

۱۳) از اعتبار سیستمی که برای ارسال ایمیل های خود از آن استفاده می نمایید مطمئن شوید.

 

۱۴) به حقوق کاربرانی که لغو عضویت برای دریافت ایمیل نموده اند احترام بگذارید. و حداکثر ظرف مدت 5 روز ادرس ایمیل این افراد را از لیست های خود حذف نمائید

 

۱۵) در مورد قوانین مربوط به ارسال ایمیل ، رفتار ISP ها و تازه های اسپمینگ اخبار و مقالات را دنبال کنید و به روز باشید.

 

16) حذف ایمیل های Bounce شده ( نامعتبر و غیرفعال) از لیست ارسال و عدم ارسال ایمیل به ایمیل های غیرفعال و نامعتبر این ویژگیی به زودی به پنل بازاریابی ایمیلی افزوده خواهد شد

 

17) قرار لینک Unsubscribe در متن تمامی ایمیل های ارسالی